Adam Çalıştırılabilir Demo ve Assetler Yayınlandı

GDC 2016 (Game Developers Conference)’da Adam demosunun kısa versiyonu sunuldu ve Unite Europe konferansının katılımcıları gerçek zamanlı tam filmi izleyebildiler. Şimdi de karakter, çevre, demodan GFX paketleri ve ayrıca indirebileceğimiz çalıştırılabilir versiyonu yayınlandı.

Adam
Adam çalıştırılabilir demo indir (boyut: 3 GB; sadece Windows DX11 )

 

İki kalite ayarı seçeneği mevcut: ‘Harika’ ve ‘İyi’. ‘Harika’ ciddi anlamda kuvvetli oyun bilgisayarları için düşünülmüş asıl hedefken ‘İyi’ daha az güçlü olan dizüstü oyun makinaları için tasarlanmış. Filmin görünümünü korumak için olmasına rağmen bu demo için ‘düşük’ özellik olmadığını, oyun amaçlı olmayan dizüstü bilgisayarlar ve eski donanımlarda yavaş çalışabileceğini aklınızda bulundurun.

Film olarak çalıştırabilir, durdurabilir, etrafa bakmak için kamerayı döndürebilir (belirlenmiş bir alan içerisinde) ve ışık kaynaklarını gerçek zamanda hareket ettirebilirsiniz.

Tuşlar:

 • Sol Fare Tuşu playback yapar
 • Sağ Fare Tuşu playback durdurulduğunda kamerayı döndürür
 • Sağ köşedeki ışık ikonu ışık ayarlarını kontrol etmenizi sağlar: İç mekan – Tüp ışığının odadaki kontrol pozisyonu, Dış mekan – ışığın kontrol pozisyonu

F1 ise Yardım paneli için kullanılmaktadır.

Adam Asset Paketleri

Yayınlanan assetlerin özel bir proje için yaratıldığının farkında olmalısınız, dolayısıyla sizin projenizde nasıl performans göstereceklerine dair herhangi bir garanti verilmiyor.

(Adam paketleri 5.4.1. ile çalışma testine tabii tutulmuştur ve diğer versiyonlarla uyumluluk garantisi yoktur)

KARAKTER PAKETİ: ADAM, GARDİYAN VE LU

Adam, Gardiyan ve Lu Karakter Paketi indir  (Boyut: 876.5 MB)

Bu paket Adam, Garidyan ve Lu’nun yeniden düzenlenmiş versiyonlarını içerir.

Unity 3D ekibinin açıklaması:

“Orijinal film için her karakterin genel teçhizatı için kemikler üzerine bolca önceden fırınlanmış animasyon kullandık. Lakin bu yayın için daha esnek insansı teçhizat ile çalışırsak sizin için daha faydalı olacağına karar verdik ve öyle yaptık. Sadece Unity dışında işlevsel olan ek teçhizatları sildik ve Adam’ın omuzlarının bazı işlevselliğini kopyalamaya yarayan küçük bir teçhizat aracı yarattık.

Dahası, demoda Gardiyan ve Lu’nun teçhizatlandırılmış giysili versiyonlarında kullandığımız orijinal CaronteFX kumaş simi değiştirdik, şuan Unity fizik tarafından gerçek zamanlı olarak simüle ediliyor.

Her karakter için, örnek olarak ve öngösterim için filmde kullanılmış bir animasyon ekledik.

The Adam, Gardiyan, and Lu Karakter Paketi şunları içeriyor:

 • Karakterler: Adam, Gardiyan, ve Lu
 • Adam içi LOD
 • İşleme sonrası efektler (beta)
 • Örnek animasyonlar: Adam – yürüyüş çevrimi, Gardiyan– başıboş, Lu – yürüyüş çevrimi

Adam,Gardiyan ve Lu Karakter Paketini özel EULA altında çıkarttığımızı ve ticari amaçlara açık olmadığını unutmayınız. Filmimize güçlü tepki gösterildiğinden dolayı çok mütevazi davrandık ve insanların daha fazlasını istemesi bizi gururlandırdı.. biz de ilerisi için seçeneklerimizi açık bırakmaya karar verdik.”

Karakter Paketi: Sebastian

sebastianadam

Karakter Pakeri: Sebastian indir (boyut: 483 MB; sadece Windows)

“Bu karakter üzerinde yeniden çalışılmadı: Adam demosunda olduğu şekilde yolluyoruz. Karışık bir teçhizatı var ve kendi başınıza birkaç ek çalışma yapmadan yeniden kullanmak daha zor olacaktır. Yine de bu paket, onu tam olarak nasıl hazırladığımızı görmek isteyenler için, açıklayıcı olacaktır.

Sebastian’ın animasyonu için  AssetStore’da bulabileceğiniz yüksek uygunlukta fizik simülasyon aracı CaronteFX‘ından oldukça faydalandık. Pakete Caronte Oynatıcısı ekledik ki örnek animasyonlar açılabilsin. Karakterin animasyonunu geliştirmek istiyorsanız ve yeniden simüle etmeniz gerekirse, asıl CaronteFX aracını edinmeniz gerekir.

The Sebastian Karakter Paketi şunları içerir:

 • Karakter: Sebastian
 • Örnek animasyon: kendisnin demodaki tam animasonu
 • Caronte oynatıcı
 • İşleme sonra efektler (beta)

Sebastian Karakter Paketini özel bir EULA altında çıkarttığımızı ve ticari amaçlara açık olmadığını unutmayınız.”

İÇ MEKAN ÇEVRESİ

 

 

 

 

İç Mekan Çevresi Paketi indir (640 MB, sadece DX11)

 

“İç Paket, bu ortamı nasıl bir araya getirdiğimizi açıkça gösteriyor. Çoğu oyun dev senaryosunda bu yaklaşımı kullanmak istemezsiniz, ancak sinema, kesik görüntüler, fragmanlar üretmek için uygundur.

Ayrıca, üretim çabalarınızı dengelediğinizde yaptığınız seçimlere de bağlıdır. Bizim tarafımızda, biz sanat üretimimizin bir çoğunu ana karakter, ışıklandırma gibi diğer assetlere yatırmayı seçtik. Demoda hallettiğimiz mod ve ışıklandırma düşünülecek olursa iç mekan assetlerini mükemmelleştirmesek de olurmuş.

What made this possible, is that the desired look was created primarily with the help of shading, lighting, and post-processing features, some of which come built-in with Unity, others we created just for the Adam demo.

Bunu mümkün kılan ise istenen bakışın, öncelikle gölgelendirme, ışıklandırma ve işleme sonrası özellikler yardımıyla yaratılmış olması ki bazıları Unity içinde dahiliyken diğerlerini sadece Adam demosu için yarattık.

Paket şunları içeriyor:

 • Çevre sanat assetleri
 • Volumetrik sis
 • Gerçek zaman alanı ışıklandırması
 • Tüp ışıkları
 • Düzlemsel yansımalar
 • İşleme sonrası özellikleri (beta)
 • Özel parçacık gölgelendiriciler

The Adam Interior Pack is available under the standard Asset Store EULA, so you’re welcome to use the assets in commercial content should you wish to. That said, we only recommend that you use them to check out how we approached the building of this scene.

Adam İç Paketine standart Asset Mağazası EULA altında ulaşılabilir, dolayısıyla istediğiniz ticari amaç için kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bunu söyledikten sonra, yalnızca bu sahnenin yapısına nasıl yaklaştığımızı kontrol etmek için kullanmanızı öneririz.”

VOLUMETRİK VE IŞIKLANDIRMA

Volumetrik Işıklandırma indir (sadece DX11)

 

“Bu izole edilmiş versiyonu demonun özel ışıklandırması ve volumetriklerini kendi projesinde kullanmak isteyenler için daha pratik bir yardım etme yolu olarak yayınlıyoruz.”

Paket şunları içeriyor:

 • Gerçek zaman alanı ışıklandırması
 • Tüp ışıkları
 • Volumetrik sis
 • Örnek sahne

DIŞ ÇEVRE

dış çevreDış Çevre Dış Çevre Paketi – indir (boyut: 2.7 GB; sadece DX11)

“Bu çevreyi kurarken bizim asıl odağımız ana demoda gösterilen asıl kamera konumu üzerindeydi.

Dış Çevre Paketi şunları içeriyor:

 • Çevre sanat assetleri
 • Post-processing effects (beta)
 •  Megascans tarafından taratılmış, izin ile elde edilmiş assetler
 • NoEmotionHDRs’dan gökyüzü

Bu çevreyi yaratmak için; bitki örtüsünün yerleştirilmesi ve arazi dokularının harmanlanması vb. Unity’nin en üst düzeyinde yazdığımız bazı araçları kullandık. Bunları pakete eklemedik çünkü çok cilasız ve projeye özellerdi dolayısıyla fazla faydalı olmayacaklardı. Bunun yerine, Bu tür aletlerin ileriye yönelik olarak nasıl yönlendirildiğini bildirmek amacıyla, dahili araçları Unity ilgili motor geliştiricilerine gönderiyoruz.

Adam Dış Paketine Standart Asset Mağazası EULA altında ulaşılabilir, dolayısıyla istediğiniz ticari amaç için kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bunu söyledikten sonra, yalnızca çalışmalarımızı ve prototiplemeyi öğrenmek amaçlı kullanmanızı öneririz.

Adam hakkında dahası

Unity Demo Ekibi Adam’ı Unity 5.4 beta versiyon ve yaklaşmakta olan sinematik sequencer (ardışımlayıcı) aracımız ile kurdu. Demoyu nasıl geliştirdiğimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Adam web sayfası, bloglarını, makalelerini ve videolarını kontrol ediniz.

Ayrıca 2015 demo yayınımız ”The Blacksmith”( dış, iç, karakterler, atmosferik saçılma, saç gölgelendirici, eşsiz karakter gölgeleri, kırışıklık haritaları) hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.  Onları güncel tutmak için gayret göstermiyoruz, ancak birçoğunuz tarafından hâlâ faydalı bulunduklarını görüyoruz. Demolar sayfasında Unity demolar hakkında daha fazlasını bulabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir